Adil Boz Özel Saglik Hizmetleri


İçeriğe git

Adil Boz Özel Sağlık Hizmetleri

Hizmetlerimiz

OZON NEDİR
Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). İki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Böylece bu iki çeşit molekülün yapıları birbirinden aşağıdaki gibi farklıdır:
O3 oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan bir gazdır. (fırtınalı havalardan sonra, yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilir).
Zemin seviyelerine yakın yerlerde 10 milyon hava partikülü başına bir partikül O3 (= 0.1 ppm = 200 µg/m³) konsantrasyonlarında duman şeklinde bulunur. 2000 metre yükseklikte, çok daha azalarak 0.03 – 0.04 ppm seviyelerine düşer.
Çok güçlü okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde , Dünya çapında içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılır.
Alman kimyacı Christian Friedrich Schönbein tarafından 1840 yılında keşfedildi.

UYGULAMA YÖNTEMLERİ
UYARI: Ozon gazının solunması akciğerlerde tahrişe sebep olduğundan sakıncalıdır.

Genel olarak dört uygulama şeklinin geçerliliği kabul edilmiştir:
1.Hastadan kan alınarak tedavinin yapılması:
Majör : Bu metodla, 50 ila 100 ml hastanın kanı alınır, ozonla karıştırıldıktan sonra hastaya geri verilir. (steril ozona dayanıklı sarf malzemesi ve vakumlu şişe kullanılır). Ozon kırmızı ve beyaz kan hücrelerini oluşturan spesifik maddelerle tamamen reaksiyona girer ve böylece metabolizmayı arttırır.
Minör : Bu yöntemde ise ozonlanmış 3-5 ml kan intramusküler yolla hastaya geri verilir. Bu yöntemle spesifik olmayan bağışıklık sistem aktivasyonu yapılır: alerjik hastalıklarda ve genel olarak bağışıklık sistemini güçlendirmekte kullanılır.
2. Dış uygulamalar:
a) Ozon gazını kapalı bir sistem içinde dolaştırarak gerçekleştirilir. (örneğin ozon sauna). Bu sarf malzemeleri ozona dayanıklı materyalden yapılır. Vücudun tedavi edilecek kısmı önceden su ile nemlendirilir, çünkü ozon kuru bölgelere etki etmez. Bu metod ülserleri, yaraları, açık yaraları, ameliyat sonrası oluşan lezyonları, shingles (herpes) ve enfekte olmuş alanları tedavi etmekte çok etkilidir.
b) Ozonlu saf su ( dental tedavilerde)
c) Ozonlu yağların krem seklinde vücuda sürülmesi (cilt eruptionları örneğin egzema, mantar, liken gibi).
3. O3 gazının rektal yolla uygulanması
Kulağa hoş gelmese de o kadar rahatsızlık verici değildir (tıbbi olarak rektal insuflasyon denir). Aslında hasta kesinlıkle hiçbir rahatsızlık hissetmez, çünkü Ogazı direkt olarak hassas bağırsak cidarı (membranı) tarafından emilir; buna ek olarak tüp ve torbalar tek kullanımlık olduğundan tamamen hijyeniktir ve hasta kendi kendine uygulayabilir. Bu metod genelde bağırsakların enflamatuar hastalıklarında endikedir ancak son zamanlarda daha az invaziv olmasından dolayı genel sağlık ve yeniden canlanma için kullanılmaktadır.
4. Ozonun eklem içi enjeksiyonu
Adından da anlaşılacağı gibi ozon gazı (eğitimli kişilerce), yavaşca eklem içine enjekte edilir.Bu metod ağrılı enflamatuar hastalığı olan ekleme uygulanır (artrit,rekurren artroz, genel patolojik sertliklerde uygulanabilir)

YAĞ NASIL OZONLANIR
Yağ içerisine uzun zaman aralıkları kullanarak ozon ilave edilerek yapılır.

OZONLANMIŞ YAĞIN ETKİLİ OLDUĞU RAHATSIZLIKLAR
Cilt yanıkları, rahim boynu kanseri (serviks kanseri), soğuk kırgınlıkları için ev iyileştiricisi, sporcu ayakları, ayak ve ayak parmakları tırnakları mantarları, zehirli meşe, zehirli sarmaşık tedavisi, arı sokmaları, kesikler, çürükler: derinin iyileşmeye ihtiyaç duyan herhangi bir kısmı - liste sonsuz ve yeni kullanımlar zaman geçtikçe keşfediliyor.
Ozonlu yağın hiçbir yan etkisi yoktur tam tersi oldukça etkilidir, kortizonun doğal alternatifidir.
Ozon, lezyonlardaki oksijen stoğunu arttırır. Yara tedavisini ilerletip hızlandırır. Bacteria, fungi, fotozoa gibi virusleri yok eder.
Bu mikroplar genellikle anaerobiktir. Oksijene aç bir ortamda gelişirler. Ozonla (oksijenin çok aktif hali) temas ettiklerinde hücre duvarları yok olur. Ozon bunu sağlıklı hücrelere ve dokulara zarar vermeden başarır.

TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Akne: Yüzünüzü yıkadıktan sonra günde iki kere ozonlannmış jeli uygulayın. Ozonlanmış jel yüzünüzdeki dolaşımı arttırır ve gün içerisinde karşılaştığınız zararlı toksinlerden arınmak için yardım eder.
Sporcu ayakları: Temiz ve kuru ayağınıza günde 2,3 kez uygulayın. Ayak mantarlarını ayağınızdan uzak tutar.
Çürükler: Ozonlu jeli çürüğe uygulayın. Ağrıyı azaltır, hücre dokularını iyileştirir, iyileşme sürecini hızlandırır.
Çatlak dudaklar: Ozonlu jeli dudaklara uygulayın. Çabuk ve kesin sonuç.
Kesikler, yaralar: Ozonlu jel her türlü cilt yarası ve sıyrık için birebirdir. Çünkü mükemmel bir antiseptiktir. Çok hafiftir kesinlikle acı yapmaz. Günde iki kez uygulayabilirsiniz.
Kepek ve kafa derisi problemleri: Saçınızı yıkayın. Daha sonra ozonlu jeli kafa derisine uygulayın. Derinin içerisine doğru masaj yapın. Eğer mümkünse saçlarınızı hafif sıcak bir havluyla sarıp 1 saat bekletin.
Egzema: Günde 2 kez derinizdeki etkilenmiş bölgelere uygulayın. Lipodermic banyo için 1 çay kaşığı ozonlu jeli suya katın.
Pişik: Pişik olan yerlere uygulayın. Acıyı ve yanmayı durdurmaya, iyileşmeye yardıcı olur. İyileşene kadar günde 2 yada 3 kez uygulayın. Bebeğinizin banyosuna birkaç damla ozonlu jel katmayı unutmayın.
Baş ağrısı: Ağrıyan bölgenize 1-2 damla ozonlanmış jel ile masaj yapın.
Hemoroidler: Tahriş,kaşıntı ve ağrıyı azaltmak için anal bölgeye ozonlanmış jeli uygulayın. İyileşene dek günde 2-3 kez tekrarlayın.
Sinek ısırıkları ve arı sokmaları: Ozonlanmış jeli etkilenmiş bölgeye ovarak uygulayın. Kaşıntıyı çabucak yok eder. Bir antiseptik gibi davranır. Acıyı azaltmaya ve iyileşmeye yardım eder.
Kas ağrıları: Spazm, kramp ve ağrıları iyileştirmek için etkilenmiş bölgeye yavaşça masaj yapın. Ozonlanmış jel özellikle sırt ağrıları ve boyun ağrıları için bire birdir.
Tırnak mantarı: Tırnağı mümkün olduğu kadar kesin. Sonra ozonlu jelde ovun. Mantar oksijen olan yerde yaşayamaz. Günde iki kez uygulayın.
Ter: Ozonlu jel, hafif, çok etkili bir deodorant olarak kullanılabilir. Hassas koltukaltı dokularını tahriş etmez.
Güneş yanıkları: Ozonlanmış yağ güneş yanıklarından hemen kurtulmanızı sağlar. Kabarmaları engeller.

Badem Yağı:

Genel olarak saç ve ciltlerde kullanılır.

Saç köklerini besler, saç tellerini kuvvetlendirir, dökülmeyi önler.
Müshildir: Özellikle çocuklarda daha etkili olur.
Yara iyileştiricidir.
Güneş yanıklarında rahatlatıcı olur.
Dudak ve göbek çatlamalarını giderir.
Öksürük ve boğaz ağrılarına karşı etkilidir.


* Ozonlanmış Badem Yağını, direkt olarak vücudunuza uygulayabilir yada ılık su ile sulandırarak ağızınızda gargara yapıp yutabilirsiniz.

Çitlembik Yağı:


Balgam söktürür
Nefes açıcıdır, nefes darlığına iyi gelir
Antiseptik özelliği vardır
Göğsü yumuşatır, solunum yollarına faydası vardır.
Ayak terlemelerini önler
Yaraları tedavi eder
Böbrek kumlarının dökülmesine yardımcı olur
Ses tellerine iyi gelir
Mide ağrılarını dindirir
Saçların çıkmasına ve kırlıkların siyahlaşmasını sağlar


* Ozonlanmış Çitlembik Yağını, direkt olarak vücudunuza uygulayabilir yada ılık su ile sulandırarak ağızınızda gargara yapıp yutabilirsiniz.


Çörekotu Yağı:

İçerdiği çinko, bakır , demir ve kalsiyum minerallerinden dolayı gelişme çağındaki çocukların ve menepoz dönemindeki kadınların kullanmasında yararlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır
Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahiptir
İfraz boşaltıcı ve solunum borusunu genişleticidir
Kansere karşı koruyucu etkisi vardır
Yorgunluk halini giderip zindelik verir
Cinsel gücü arttırır
Hazmı kolaylaştırır
Bağırsak parazitlerini tedavi edicidir
İdrar söktürücü özelliği ile safraya iyi gelir


Günde 1-2 çay kaşığı Ozonlu Çörekotu yağı alınması tavsiye olunur.

Kayısı Çekirdeği Yağı:

Özellikle cilt hücrelerinin yenilenmesi ve nemlendirme gibi birçok konuda kendisini kanıtlamıştır.
Deride Meydana Gelen Kabarcıklar, Kızarıklar ve Şişlikler, Çıban, Uçuk, Egzama, Sivilce, Sedef Hastalığı, Akne ve Diğer Deri Problemlerinde
Diş Eti Enfeksiyonlarında
Kafa Derisi Enfeksiyonlarında
Koltuk Altı Deodorantı olarak
Vajinit Hastalıklarda
Atletik Sıyrıklar ve İncinmelerde
Boyun Ağrılarında
Bacak Ülserinde
Arı Sokmalarında Oluşan Kızarıklıklarda
Böcek Isırmasında Oluşan Kızarıklıklarda
Saç Dökülmesi
Selülit Tedavisinde kullanılır.

* Ozonlanmış Kayısı Çekirdeği Yağı her cilt tipine uygundur.


Susam Yağı:

Cilt sorunlarına iyi gelir.
Gaz gidericidir, kabızlığa iyi gelir.
Mantar ve enfeksiyonlara karşı yararlıdır.
Haricen kullanılarak yaraların çabuk iyileşmesini sağlar.
Egzama ve sedef hastalıklarında kullanılır.
Nasırlarda kompres olarak kullanılır.
Öksürüğü giderir.
Romatizmaya karşı iyi gelir.

* Ozonlanmış Susam Yağını, direkt olarak vücudunuza uygulayabilir yada ılık su ile sulandırarak ağızınızda gargara yapıp yutabilirsiniz.


Zeytin Yağı:

Kalp ve Damar Sağlığı Üzerinde etkin rol oynar
Kanseri önlemede rolü vardır
Kemik gelişimine yardımcı olur
Yaşlanmayı önler
Tansiyon düşürür
İç organlara faydalır

Doğum öncesi ve sonrasında bebek beyninin ve sinir sisteminin doğal gelişimine katkıda bulunmasından dolayı uzmanlarca, annelere önerilen tek yağ, zeytinyağıdır. Anne sütüne yakın miktarda linoleik asit içermekle beraber yağsız inek sütüne zeytinyağı katıldığında anne sütü kadar doğal bir besin kaynağı özelliği kazanır.Daha fazla bilgi edinmek için bize e-posta gönderin

Ana Sayfa | Hizmetlerimiz | Mevzuat | Iletisim | Site Haritası


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön
Flag Counter